به وب سایت شرکت توسعه ساختمان و بتن همدانیان خوش آمدید

بتن ، کارخانه بتن ، بتن همدانیان ، بتن آماده

واحد تولیدی 1 :شاهین شهر 03133804623

کیلومتر 12 جاده اصفهان تهران نبش جاده حاجی آباد

بتن آماده چیست ؟ (شرکت بتن همدانیان )

بتن آماده چیست ؟ (شرکت بتن همدانیان )

بتن آماده چیست ؟

 

در “بتن آماده “ عملیات پیمانه کردن و مخلوط نمودن مصالح در یک کارخانه بتن سازی یا یک فضای بچینگ  صورت گرفته و به صورت آماده و مخلوط شده توسط تراک میکسر به کارگاه آورده می شود .

قیمت بتن آماده کمی بیش از بتن معمولی ساخته شده در کارگاه می باشد. این افزایش قیمت با صرفه جویی در سازماندهی کارگاه در بتن ریزی و هزینه ناظر بتن جبران می گردد. همچنین با کنترل کیفیت مداوم و تخصصی، بتنی به مراتب مرغوبتر و با تغییرات کم تحویل می گردد.

کارخانه بتن همدانیان مفتخر است بتن آماده را در سرتاسر کلانشهر اصفهان با بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه نماید.

 

فرآیند تولید بتن آماده به چه صورت است؟

 

بتن آماده ، بتن همدانیان

 

مواد بتن آماده شامل مقادیری مشخصی سیمان ، آب، سنگدانه و افزودنی های بتن است و مقدار مصرف هر کدام از این مواد بسته به مقاومت درخواستی مشتری می باشد .

در کارخانه‌های اتوماتیک  وزن بتن، نسبت آب به سیمان،  رطوبت، مقدار سیمان و افزودنی های بتن  برای تولید بتن با کیفیت مورد نظارت قرار می‌گیرد. تمام مواد تشکیل‌دهنده  برای بتن آماده به‌ طور کامل از لحاظ کیفیت و خواص فیزیکی آنها در یک آزمایشگاه مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

در این آزمایشگاه‌ها میزان رطوبت بتن آماده نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد، که به معنی کنترل نسبت آب به بتن آماده است. درنهایت پس از کنترل کیفی مواد اولیه، به قسمت ورودی کارگاه ریخته می‌شوند و پس از گذشت زمان مشخص بتن به میکسر ریخته می‌شود و به محل ساخت‌ و ساز انتقال داده می‌شود.

 

مزایای بتن آماده

 

استفاده از بتن آماده سبب کنترل کیفیت بالاتر و یکنواختی بتن می شود . کارخانه های تولید بتن به طور مداوم کیفیت بتن رو مورد آزمایش قرار می دهند .

کارخانه های تولید بتن در صورت نیاز انواع افزودنی های مجاز و مورد نیاز بتن رو می توانند برای شما تهیه کنند . مانند زود گیر کننده برای فصل زمستان

راحتی در ساخت مقادیر مختلف بتن با انواع مقاومت درخواستی

 

معایب استفاده از بتن آماده

 

بتن آماده را نمی توان به مسافت های طولانی انتقال داد . احتمال خراب شدن بتن و افت کیفیت آن وجود دارد و می بایست برای حمل و نقل طولانی تر به بتن خاکستر بادی و مواد افزودنی مانند روان کننده اضافه کرد.
•تراک میکسرها موجب ترافیک و دیر رسیدن به مقصد می شوند. از این رو برخی از شرکت ها این مشکل را حل کرده و بتن آماده را با مینی میکسرها انتقال می دهند.
• محدودیت زمانی در مخلوط کردن و انتقال بتن آماده. طبق استانداردهای تولید بتن آماده، این نوع بتن می بایست طی ۲۱۰ دقیقه مخلوط شود و مقدار و نوع مخلوط از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

انواع بتن آماده 

 

بتن آماده Ready mix concrete برای مقاصد مختلفی در ساختمان و محوطه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل مواد ترکیب تشکیل دهنده آن‌‌ها با هم متفاوت است. البته لازم به ذکر است که سیمان ماده مشترک در تولید همگی آن‌هاست. از انواع این محصولات به بتن استاندارد، معماری، تقویت شده با فیبر، پیش ساخته، سیال، خود متراکم و متراکم را می‌توان نام برد. در ادامه به اختصار به معرفی هر کدام از این محصولات خواهیم پرداخت.

 

بتن استاندارد

 

بتن استاندارد   به عنوان ساده ترین حالت ممکن برای تولید سایر انواع دیگر بتن شناخت. این نوع بتن برای استفاده در قسمت‌های مختلف سازه مناسب است. 

 

بتن معماری

 

بتن آماده ، بتن همدانیان

 

این بتن به سبب ساختار نرمی که دارد بیشتر در مواردی که هدف زیباسازی محوطه یا فضا باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

بتن الیافی (یا بتن تقویت شده با فیبر)

 

 

بتن آماده ، بتن همدانیان

 

در تولید این محصول از انواع فیبرهای شیشه‌ای، فولادی و … استفاده می‌کنند. هدف از اضافه کردن این مواد کاهش نفوذپذیری بتن و افزایش قدرت کنترلی بتن در حالت انقباض است. این بتن تحمل کششی بسیار بالاتری از بتن استاندارد دارد.

 

بتن  متخلل

 

ساختار ویژه این محصول مملو از فضای متخللی است که به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و باران در نظر گرفته شده است. این محصول در موارد ویژه‌ای مانند احداث پارکینگ یا پیاده رو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

بتن آماده سیال

 

این محصول حداکثر روانی را در بین انواع محصولات دارد. به همین علت کاربرد آن بیشتر برای کارهایی مانند درزگیری و تعمیرات است.

 

بتن آماده خود متراکم

 

این محصول  دارای حداکثر تراکم و فشردگی است. در روند تولید آن از اعمال فشار برای ایجاد بافت متراکم استفاده می‌شود. در نتیجه کمترین مقدار آب در این ترکیب وجود دارد. کاربرد این ماده در احداث سازه‌هایی مانند پل‌ها و سازه‌های بزرگ است.

 

بتن متراکم

 

بر خلاف محصول قبلی برای تولید این محصول هیچ گونه فشاری اعمال نمی‌شود و بتن بدون این که تحت تاثیر نیروی بیرونی قرار گیرد به طور خود به خودی متراکم می‌شود. همچنین بر خلاف نمونه قبلی میزان زیادی آب در ساختار خود دارد.

 

عمل آوری بتن (کیورینگ بتن)

 

با ادامه یافتن هیدراسیون سیمان  مقاومت بتن  افزایش می‌یابد و این واکنش عامل افزایش مقاومت بتن یا همان گیرش سیمان است. برای عمل آوری بتن یا هیدراسیون سیمان  باید رطوبت نسبی حداقل ۸۰ درصد باشد. در صورتی که رطوبت کمتر از این مقدار شود عمل آوری بتن متوقف شده و در صورتی رطوبت نسبی به بالای ۸۰ درصد بازگردد فرآیند هیدراسیون دوباره آغاز خواهد شد.

 پس از بتن ریزی باید بلافاصله توجه لازم به فرایند عمل آوری معطوف گردد. عمل آوری عبارت است از حفظ رطوبت بتن تا زمانی که واکنش بین سیمان و آب تکمیل شود. این عمل می‌تواند به وسیله عایقکاری موقت، پاشش آب یا تولید بخار صورت گیرد. از دیدگاه عملی، حفظ رطوبت بتن برای ۷ روز توصیه می‌شود. در شرایطی که این کار ممکن نباشد حداقل زمان عمل آوری بتن نباید کمتر از ۲ روز باشد.

 

نکات مهم برای خرید بتن آماده

 

برای سفارش بتن ،  اسلامپ بتن درخواستی در محل تحویل بتن باید تعیین گردد. معمول اسلامپ برای بیشتر کاربردها بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیمتر می باشد. برای ساخت وسازهای با قالب لغزنده بیشترین اسلامپ تا ۵۰ میلیمتر مورد نیاز است.  اسلامپ بالاتر تا ۱۷۵ میلیمتر به طور معمول برای دیوار حائل استفاده می شود.
میزان بتن مورد نیاز را خودتان را دقیق محاسبه کنید، اگر حجم بتن را کمتر از میزان مورد نیاز سفارش دهید، سازه مورد نظر با مشکلات جدی مواجه خواهد شد چرا که ریختن مجدد بتن روی بتن خشک شده چسبندگی لازم را نخواهد داشت. دقت شود که سفارش بیش از مقدار مورد نیاز بتن آماده باعث تحمیل هزینه اضافه به پروژه خواهد شد.

 

حمل و نقل بتن را در نظر بگیرید

 

بتن ، کارخانه بتن ، بتن همدانیان، شرکت توسعه ساختمان و بتن همدانیان

 

از فاکتورهای که خرید بتن آماده را تحت تأثیر قرار می‌دهند فاصله کارخانه تولید بتن  تا محل انجام پروژه است. اگرچه بتن آماده برای مدت زمان طولانی‌تری خصوصیات اولیه خود را حفظ می‌کند اما باید در نظر داشت که نگه داشتن آن در فاصله زمانی طولانی مدت باعث افت کیفیت بتن و از دست رفتن خصوصیات اولیه می‌شود. شرکت توسعه ساختمان و بتن همدانیان با دارا بودن دو واحد تولیدی در شهر ابریشم و شاهین شهر اصفهان توانایی فروش بتن آماده در تمامی شهر اصفهان را دارا می باشد.

 

قیمت بتن آماده

 

برای استعلام قیمت روز بتن با شماره های واحدهای تولیدی یا دفاتر فروش شرکت بتن همدانیان تماس بگیرید . کارشناسان ما قیمت روز بتن در انواع مقاومت درخواستی و  با بالاترین کیفیت تولیدی در شهر اصفهان را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار خواهند داد.

 

ارسال نظر